1992

V roku 1992 sa spoločnosť Nestlé stala jedným z prvých a najvýznamnejších zahraničných investorov na území ČR a SR.

Spoločnosť Nestlé založila distribučnú spoločnosť Nestlé Food, s. r. o., v Prahe. Táto spoločnosť vybudovala obchodnú sieť, ktorá domácemu trhu opäť ponúkla tradičné značky, ako rozpustnú kávu Nescafé, dojčenskú výživu Nestlé či kulinárske výrobky MAGGI.

Nestlé sa stala jedným zo strategických partnerov pri privatizácii a. s. Čokoládovne. Tento krok jej umožnil nadviazať na dlhú domácu tradíciu výroby čokolády a cukroviniek vybudovaním silných značiek, akými sú napríklad ORION, DELI, GRANKO, BON-PARI, JOJO či HAŠLERKY. Rozsiahly investičný program zároveň vytvoril dobré podmienky pre konkurencieschopnosť domácej produkcie z hľadiska kvality aj ceny.

 

Na Slovensku privatizovala spoločnosť Nestlé v roku 1992 závod Carpathia v Prievidzi.

Tradícia potravinárskej výroby tohto závodu siaha až do roku 1875 a investícia spoločnosti Nestlé z neho vytvorila významného výrobcu predovšetkým dehydratovaných polievok a bujónov pod značkami MAGGI a Carpathia. K ďalšiemu sortimentu výrobkov závodu patrí výroba korenia, polievkových knedličiek a omáčok. Založením spoločnosti Nestlé Food, s. r. o., Prievidza vznikli zároveň podmienky na uvedenie širokej palety výrobkov Nestlé na slovenský trh.

Pre riadenie predajnej siete vznikla obchodná kancelária v Bratislave.