1981-2005

Smerom k výžive a vyváženému životnému štýlu

Po rokoch rastu sa Nestlé zbavuje neziskových značiek a v súlade s novou víziou „Nutrition, Health and Wellness“ (výživa, zdravie a vyvážený životný štýl) propaguje tie, ktoré vychádzajú v ústrety spotrebiteľom, ktorí sa čoraz viac zaujímajú o svoje zdravie. Firma expanduje v USA, východnej Európe a Ázii a zameriava sa na získanie globálnej vedúcej pozície v kategóriách zmrzlina, potrava pre domácich miláčikov a minerálne vody.

Míľniky

1981

Na trh je uvedený nový rad Stouffer´s Lean Cuisine so zníženým obsahom tuku a kalórií, vykazuje pôsobivé predaje. Nestlé spolu s firmou L´Oréal zakladajú spoločne spoločnosť Galderma zameranú na dermatológiu. Svetové zdravotnícke zhromaždenie prijíma Kódex Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO Code) o náhradách materského mlieka a Nestlé je jednou z prvých spoločností, ktoré na jeho základe vyvinú interné pravidlá a aplikujú ich naprieč svojim biznisom.


1985

Carnation company 

Akvizíciou americkej spoločnosti Carnation Company za tri miliardy dolárov pridáva Nestlé do svojho portfólia také značky, ako sú Carnation a Coffee-Maté. Nákupom značky Friskies vstupuje tiež na trh potravy pre domácich miláčikov.


1986

Nespresso 

Príbeh značky Nespresso začína jednoduchým nápadom: umožniť každému pripraviť si perfektnú šálku kávy, rovnako ako skúsený barista.


1988

KitKat, Nuts, Smarties 

Nestlé kupuje britského výrobcu cukroviniek Rowntree Mackintosh a do jej portfólia tak prichádzajú značky KitKat, After Eight a Smarties. Akvizíciou získava tiež taliansku skupinu Buitoni-Perugina vyrábajúcu cestoviny, omáčky a cukrovinky.


1991

Spolu s General Mills zakladá Nestlé podnik Cereal Partners Worldwide, ktorý po celom svete vyrába a predáva raňajkové cereálie. Ďalší spoločný podnik, Beverage Partners Worldwide, je založený spoločne s The Coca-Cola Company, vyrába a predáva rôzne značky nápojov vrátane Nestea.


1992

Perrier 

Nestlé ďalej rozvíja svoju pozíciu na trhu minerálnych vôd akvizíciou francúzskej skupiny Perrier Group. V roku 1993 je vytvorená samostatná spoločnosť Nestlé Sources Internationales, ktorá je v roku 2002 premenovaná na Nestlé Waters.


1997

Nový generálny riaditeľ Peter Brabeck-Letmathe vidí potenciál v personalizovanej výžive. S príchodom nového milénia definuje pozíciu, čo by lídra v oblasti výživy, zdravia a vyváženého životného štýlu („Nutrition, Health and Wellness“)


1998

woman drinking Nestlé Pure Life 

Nestlé kupuje talianskeho výrobcu minerálnych vôd, skupinu Sanpellegrino Group. V rozvojových krajinách je na trh uvedená značka Nestlé Pure Life pre zaistenie čistej a zdravotne nezávadnej vody.  O dva roky neskôr je v Európe na trh uvedená voda Aquarel.


2000

farmers 

Je založená iniciatíva SAIN (Sustainable Agricultural Initiative Nestlé) zameraná na podporu spolupráce s miestnymi farmármi. Cieľom je zlepšenie ich životnej úrovne a zaistenie dlhodobo udržateľných dodávok surovín.


2001

selection of Nestlé Purina Petcare products 

Nestlé kupuje amerického výrobcu potravy pre domácich maznáčikov Ralston Purina a spája ju s Nestlé Friskies Petcare. Vzniká tak nový líder v tejto kategórii Nestlé Purina Petcare.


2002

Mövenpick ice cream 

Po expanzii zmrzlinového biznisu v deväťdesiatych rokoch, kupuje Nestlé licenčné práva na distribúciu prémiovej značky Häagen-Dazs v Kanade a USA. V roku 2003 potom kupuje značky Mövenpick a Dreyer´s Grand Ice Cream. Akvizíciou vo výške 2,6 miliardy dolárov získava tiež výrobcu mrazených jedál Chef America.