1948-1959

Viac úžitku pre spotrebiteľov

Povojnovému obdobiu vládne prosperita a ľudia v USA a Európe utrácajú peniaze za prístroje, ktoré im uľahčujú život, ako sú chladničky či mrazničky. Rastie obľuba polotovarov a Nestlé Alimentana vychádza dopytu v ústrety novými produktmi, ako sú Nesquik alebo hotové jedlá Maggi.

Míľniky

1948

Nestea poster 

Americká pobočka Nestlé Alimentana uvádza na trh rozpustný čaj Nestea, ktorý sa vyrába rovnakou metódou ako Nescafé a môže byť predávaný horúci i studený. Taktiež Nesquik, ktorý sa jednoducho rozpúšťa v studenom mlieku, je uvedený na americký trh a rýchlo sa stáva veľmi obľúbeným.


1954

Fondor poster 

Detské kaše Nestlé sú od roku 1948 k dispozícií v podobe prášku, teraz pod novou značkou Cerelac. Na trh je uvedená sypká zmes korenia Maggi Fondor, ktorá bola pôvodne k dispozícií iba ako bujónová kocka. Balenie so „sypátkom“ umožňuje použiť korenie ako dochucovadlo nielen v kuchyni, ale tiež priamo pri stolovaní.


1957

Pod značkou Maggi sú na trh uvedené ravioly v plechovke. Majú obrovský úspech a Nestlé preto uvádza na trh viac druhov hotových konzervovaných jedál, z ktorých sa stáva nový rastúci segment trhu.