1939-1947

Jazda na divokom koni

Vypuknutie druhej svetovej vojny v roku 1939 ovplyvnilo prakticky všetky trhy, ale spoločnosť Nestlé & Anglo-Swiss pokračovala v činnosti, navzdory ťažkým okolnostiam, a dodávala svoje výrobky civilistom aj ozbrojeným silám. V roku 1947 pridala firma do svojho portfólia aj polievky a koreniace zmesi Maggi a prijala meno Nestlé Alimentana.

Míľniky

1939

Nescafé ads 

V obave z možnej okupácie Švajčiarska nepriateľskými vojskami, premiestňuje Nestlé & Anglo-Swiss niektorých manažérov do novej kancelárie v americkom Stamforde, ktorá počas vojny funguje ako druhá centrála. Boje v Európe znemožňujú firme odtiaľ vyvážať mlieko. Afrika a Ázia sú tak zásobované z USA a Austrálie a je ďalej posilnená produkcia v Latinskej Amerike.


1942–1945

Nestlé chocolate ad 

Druhá svetová vojna spočiatku spomaľuje predaje Nescafé, to sa ale s pokračujúcimi bojmi mení. Po vstupe USA do vojny získavajú značky Nestlé rýchlo popularitu medzi americkými vojakmi. Na konci vojny je Nescafé zahrnuté i do balíčkov pomoci CARE pre Japonsko a Európu. Na konci štyridsiatich rokov je na trh uvedený nápoj Nestea.


1947

Maggi posters 

Nestlé & Anglo Swiss sa spája so švajčiarskou firmou Alimentana, ktorá vyrába polievky, bujóny a koreniace zmesi Maggi. Spoločnosť sa premenováva na Nestlé Alimentana. História Alimentany začína v roku 1884, kedy Julius Maggi v boji proti podvýžive vyvinul dehydratovanú polievku bohatú na bielkoviny.