1919-1938

Kríza a príležitosť

S koncom vojny klesá dopyt po kondenzovanom mlieku a v roku 1921 Nestlé & Anglo-Swiss dosahuje jediný záporný hospodársky výsledok v histórii. Spoločnosť sa spamätá, ale opäť je otrasená pádom burzy na Wall Street v roku 1929, čo redukuje nákupnú silu spotrebiteľov. Toto obdobie však prináša aj mnoho pozitív: firma dostáva profesionálny manažment, vývoj a výskum je centralizovaný a na trh sú uvedené priekopnícke výrobky ako napr. káva Nescafé či nápoj Milo.

Míľniky

1921–1922

Nestlé laboratory in Vevey, Switzerland 

Klesajúce ceny a vysoká úroveň zásob vedie v roku 1921 k prvej a jedinej finančnej strate pre Nestlé &Anglo-Swiss. Bankár Louis Dapples sa stáva krízovým manažérom a prvý krát navrhuje menovanie profesionálnych manažérov. Administratíva je centralizovaná, výskum a vývoj je konsolidovaný do jedného laboratória v švajčiarskom Vevey. 


1929

advertising by chocolate company Peter-Cailler-Kohler 

Firma kupuje najväčšieho švajčiarskeho výrobcu čokolády, firmu Peter-Cailler-Kohler, ktorej začiatky sa datujú do roku 1819, kedy Francois Louis Cailler vytvoril jednu z prvých čokoládových značiek v krajine. Čokoláda sa stáva neoddeliteľnou súčasťou podnikania Nestlé & Anglo-Swiss.


1934

Milo poster 

Sladový čokoládový nápoj Milo je uvedený na trh v Austrálii a vďaka svojmu úspechu je neskôr exportovaný na ďalšie trhy. I v tomto medzivojnovom období pokračuje firma vo vývoji dojčenskej a detskej výživy a v roku 1934 uvádza na trh pod značkou Pelargon plnotučné sušené mlieko obohatené lakto-bacilmi k zlepšeniu stráviteľnosti.


1936

chocolate advertising posters 

Konkurenčné prostredie na švajčiarskom čokoládovom trhu vedie firmu Nestlé-Peter-Cailler-Kohler k inováciám. Na trh je uvedená biela čokoláda Galak a o rok neskôr i aerovaná čokoláda s medom Rayon. Vitamíny sú hlavným hitom medzi zdraviu prospešnými výrobkami tridsiatich rokov, preto Nestlé v roku 1936 uvádza na trh vitamínový doplnok Nestrovit.


1938

Nescafé 

Na trh je uvedené Nescafé coby „práškový extrakt čistej kávy“, ktorý si uchováva prírodnú kávovú chuť a môže byť pripravený jednoducho pridaním horúcej vody. Duchovným otcom tohto výrobku je Max Morgenthaler, ktorý na ňom začal pracovať v roku 1929, kedy brazílska vláda požiadala Nestlé & Anglo-Swiss, aby našla využitie pre obrovský prebytok úrody kávy.